Jakie opony na zimę kupić ?

Jakie opony na zimę kupić
Jakie opony na zimę kupić

Jakie opony na zimę kupić? – Nieubłaganie zbliża się okres zimowy, a wraz nim konieczność wymiany opon z letnich na zimowe. Dla większości kojarzy się to tylko z przykrym obowiązkiem i dodatkowymi wydatkami.

Jednak należy pamiętać o tym, że opony dostosowane do warunków panujących na drodze zwiększają bezpieczeństwo i komfort jazdy. Jazda na letnich oponach zimą wiąże się z stwardnieniem mieszanki, co wpływa na spadek przyczepności i jednocześnie bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Dlatego dziś prezentujemy najlepsze opony ze wszystkich segmentów. Od klasy Premium po klasę ekonomiczną.

JAKIE OPONY NA ZIMĘ KUPIĆ?

 

Klasa ekonomiczna

Dębica Frigo S-30

Znalezione obrazy dla zapytania Dębica Frigo S-30

Opony te posiadają wzór bieżnika FRIGO. Wzór ten został wyposażony w system rowków wyróżniający się doskonałą trakcją na śniegu i na błocie pośniegowym. Auto w warunkach zimowych zapewnia przyczepność oraz bezpieczeństwo. Skuteczność tego bieżnika możemy zawdzięczać modelowi GOODYEAR UltraGrip 5, z którego został on zapożyczony, wielokrotnie został nagradzany na wielu testach, dzięki czemu jest wybierany przez wielu kierowców na całym świecie.

Model ten sprawdzi się idealnie w samochodach miejskich. Gwarantuje bezpieczeństwo i komfort prowadzenia pojazdu.

Sava Eskimo HP

 

Znalezione obrazy dla zapytania Sava Eskimo HP

Zastosowane w niej technologie gwarantują bezpieczeństwo w trakcie jazdy po ulicach zima. Kierunkowa rzeźba bieżnika i specjalnie dostaną mieszanka zapewnia, doskonałą przyczepność nawet w warunkach, gdy droga jest oblodzona. Dodatkowo zastosowano tutaj technologię, która znacząco skraca drogę hamowania. Bardzo niska emisja szumów na poziomie 68 dB pozwala Cieszyć się jazda przy każdej prędkości. Dodatkowo opony pozwalają rozwijać prędkości w granicach 210 km/h.

Dobór odpowiednich opon zimowych, wiąże się nie tylko z budżetem, który chcemy na ten zakup przeznaczyć, ale także z wymaganiami, jakie mają spełniać opony. Dobrze kupując nowe ogumienie dobrać je tak, aby parametrami było dopasowane do naszego auta, oraz tras, które mają one pokonywać. Zapewnia to optymalne koszta oraz wygodę i zadowolenie w trakcie prowadzenia pojazdu.

 

Klasa średnia

Uniroyal MS Plus 77

Znalezione obrazy dla zapytania Uniroyal MS Plus 77

Ten model opon jest znany z specjalistycznej budowy bieżnika, która bardzo szybko odprowadza wodę zapobiegając zjawisku aquaplaningu. Specjalna mieszanka gumy wzbogacona o dodatek krzemionki polepsza komfort jazdy po zaśnieżonych i oblodzonych drogach. Drobne rowki i belki wzdłuż opony wpływają korzystnie na skrócenie drogi hamowania każdych warunkach. Opona jest stosunkowo cicha pracy, emituje tylko 71dB. Pozwala uzyskać osiągi do 210 km/h

Firestone Winterhawk 3

Znalezione obrazy dla zapytania Firestone Winterhawk 3

Tutaj, jeśli chodzi o bieżnik, została zastosowana technologia kierunkowa, w której rowki układają się w literę V, dzięki czemu opona daje krótką drogę hamowania oraz bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Samochód wyposażony w te opony doskonale trzyma się drogi, nawet w trakcie wykonywania manewrów. Niska emisja hałasu na poziomie 72 dB wpływa znacznie na komfort w trakcie podroży. Opony te zaprojektowane zostały tak, aby ich zużycie było równomierne i jak najmniejsze, aby mogły posłużyć z powodzeniem przez długo czas.

 

Klasa Premium 

 

Michelin Alpin 5

Znalezione obrazy dla zapytania Michelin Alpin 5

 

Opony te gwarantują doskonale osiągi bez względu na panująca aurę. Model ten jest wyposażony w specjalistycznie wyprofilowana bieżniki, które zwiększają przyczepność na ośnieżonej i oblodzonej drodze. Optymalna budowa tej opony zapewnia lepszą możliwość kontroli toru jazdy oraz zmniejsza zużycie paliwa. Dodatkowo Michelin Alpin 5 charakteryzuje się niską emisją szumów na poziomie 65dB, co pozwala się cieszyć jazda w komfortowych warunkach. Maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać opona to 615 kilogramów i dostępna jest w rozmiarach od 15 do 20.

Continental ContiWinterContact TS850

Znalezione obrazy dla zapytania Continental ContiWinterContact TS850

Ta opona dzięki systemowi wielu ostrych rowków na bieżniku zapewnia doskonałą przyczepność i kontrolę trakcji w trakcie prowadzenia pojazdu. Dodatkowo budowa bieżnika pozytywie wpływa na skrócenie drogi hamowania nawet na oblodzonej nawierzchni.

Model ten posiada średnie wyniki w indeksie europejskim jednak, pozwala ona na bezpieczną i komfortowa jazdę w każdych warunkach pogodowych. Jest to opona wzmacniana na bokach, dzięki czemu chroni felgę w trakcie najeżdżania na przykład krawężniki.

 

Jaki tablet kupić w 2018

Jaką drukarkę kupić do 500 zł

Jaki telewizor 4k kupić

Jaką Mikrofalówkę kupić

Strona główna

 

Kategorie
Motoryzacja
Skomentuj pierwszy!

Odpowiedz

*

*

Te rankingi i artykuły mogę Cię zainteresować