Jaką maskę antysmogową kupić?

Jaką maskę antysmogową kupić

Jaką maskę antysmogową kupić? Okres zimowy, to okres, kiedy nad naszym krajem zbierają się ciężkie smogowe chmury.I tak jak kiedyś obraz mieszkańców Japonii w maskach przeciw smogowych był dla nas abstrakcja, coraz częściej można go spotkać obecnie na naszych rodzimych ulicach. Maska taka ma za zadanie filtrować substancje toksyczne zawarte w powietrzu, przed dostaniem się ich do płuc.

Od kilku lat można zauważyć wzrost przekroczonych dopuszczalnych norm stężenia substancji toksycznych w powietrzu nad Polską. Prezentujemy zestawienie 5 najlepszych według nas maseczek antysmogowych.

 

Jaką maskę antysmogową kupić?

5. ABC MASK QUALITY

Jaką maskę antysmogową kupić 5#

Jaką maskę antysmogową kupić 5#

Model ten występuje w czterech rozmiarach od S do Xl. Jest to uniwersalna maska zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Wykonana jest z neoprenowego materiału, który jest materiałem oddychającym. Filtr zastosowany w tej maseczce to filtr F3 węglowy HEPA. Posiada ona klasę ochrony N99. Pozwala ona na codzienna aktywność bez obaw o swoje zdrowie każdego dnia, nawet przy dużym stężeniu smogu w powietrzu.

✅ Wymienny filtr

✅ Dostępny w kilku rozmiarach

❌ Intensywny kolor

 

4. Maska RwB

Jaką maskę antysmogową kupić 3#

Jaką maskę antysmogową kupić 4#

Maska ta tak samo jak jej poprzedniczka wykonana jest z neoprenu, który idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy, posiada dwa zawory, a ochronę przed smogiem zapewnia filtr węglowy. Jest możliwość wyjmowania wkładów, łatwo można ja wyprać w razie zabrudzenia. Posiadają stopień ochrony przed zanieczyszczeniami N 99 które zatrzymują do 99 % substancji toksycznych w wdychanym powietrzu, filtr maski chroni między innymi przed: pleśnią, kurzem, spalinami, pyłem węglowym.

✅ Wymienne filtry

✅ Duży stopień ochrony N99

❌ Pojedynczy filtr węglowy

3. Maska Respro Cinqro Black

Jaką maskę antysmogową kupić 3#

Jaką maskę antysmogową kupić 3#

Ten model, świetnie się sprawdzi u fanów gadżetów, jej nietypowy wygład i kolorystyka, na pewno zwróci uwagę nie jednej osoby na ulicy. Wykonana jest z neoprenowego materiału, posiada filtr węglowy wraz z filtrem HEPA przez co jeszcze skuteczniej chroni zdrowe jej użytkowników. Nowoczesne zawory Powa zapewniają szybszy i swobodniejszy przepływ powietrza. Dostępna jest w 4 rozmiarach od S do Xl.

✅ Dostępny w kilku rozmiarach

✅ Filtr węglowy + HEPA

❌ Kolorowe wykończenie

2. Maska Respro Sportsta W15

Jaką maskę antysmogową kupić 2#

Jaką maskę antysmogową kupić 2#

Specjalistyczna wysokiej, jakości maska antysmogowa wyposażona w filtr HEPA, wykonana jest z neoprenowego materiału, który w żaden sposób nie krepuje ruchów. Doskonale sprawdzi się w trakcie uprawiania sportu. Umożliwia szubki przepływ powietrza, bez żadnych oporów. Wyposażona w boczne siateczkowe panele pozwala pozostawać skórze pod powierzchnia maski zostaje suchą. Zapinana jest za pomocą wygodnego rzepa, który dokładnie przylega do twarzy.

✅ Silikonowa membrana i aluminiowy nosek, idealnie dopasowują maskę do twarzy

✅ Boczna siateczka, umożliwiająca oddychanie skory

❌ Pojedynczy filtr HEPA

 

1. Maska Active Banale PM 10

Jaką maskę antysmogową kupić 1#

Jaką maskę antysmogową kupić 1#

Ten model dedykowany jest dla najmłodszych. Warto o nich pomyśleć, bo ich płuca SA szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenia i toksyny. Wykonana jest ona z miękkiego materiału poliamidowego. Zastosowany filtr chroni przed kurzem, pyłem węglowym i pleśnią. Zakładana jest na uszy poprzez dwa specjalnie profilowane uchwyty.

✅ Miękki materiał

✅ Możliwość składania i łatwego przechowywania

❌ Brak stabilnego zapięcia

❌ Pojedynczy filtr

Bez względu na to, na jaką maskę postanowisz się zdecydować, ważne jest to, aby była wygodna i nie krępowała ruchów, oraz w możliwy sposób chroniła przed jak największa ilością substancji toksycznych. Taka maska to wydatek rzędu maksymalnie 200 zł, w najbogatszej wersji, a cena zdrowia? Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Kategorie
Sport i turystyka
Skomentuj pierwszy!

Odpowiedz

*

*

Te rankingi i artykuły mogę Cię zainteresować